Tagasi

Publikuprogramm

ARUTELUÕHTU DOKFOTO KESKUSES – ANNIKA HAAS „KASVUHOONEEFEKT”

07.09.2021 kell 18:00

7. septembril 2021 kl 18.00 toimub Dokfoto Keskuses aruteluõhtu keskkonnast hoolivate noorte osavõtul – Fridays For Future organisatsiooni esindavad Kristina Reinstein ja Jaanika Kartau, diskussiooniga liituvad lisaks Annika Haasile ka Helen Sooväli-Sepping, Ere Kama, Põim Kama ja Riigikogu keskkonnakomisjoni esindaja Jevgeni Ossinovski.
Dokfoto Keskuses esitatakse fotokunstnik Annika Haasi pikaajalisel fotouurimusel põhinevat audiovisuaalset kunstiprojekti „Kasvuhooneefekt”. See portreteerib Eesti nooremat põlvkonda, kes peab tulevikus lahendama paljud murekohad, mis on seotud ületarbimise, arutu raiskamise ja looduse vaenuliku ärakasutamisega. Näitusele kaasatud noored valutavad südant planeedi Maa tuleviku pärast ja püüavad vanemale generatsioonile märku anda, et lõputule tarbimiskultuurile ja majanduskasvule orienteeritud maailm ei saa olla kestev.
Kolme aasta vältel jäädvustas fotograaf Eesti noorema põlvkonna esindajaid (12–23-aastased), viies nendega läbi ka keskkonnateemasid puudutavaid intervjuusid, et selgitada nende vaateid ja teadlikkust tarbimise, loodushoiu ja isikliku panuse kohta väiksema ökoloogilise jalajälje saavutamiseks. Haas valis pildistamiseks maastiku Tallinna äärealal. See on endine aiapidajate piirkond, kus apokalüptilise meeleolu loovad paljud hüljatud ja lagunevad kasvuhooned.
Näitusekogemus saab alguse Dokfoto Keskuse kõrval asuvalt platsilt, kuhu Elo Liiv ja Uko-Aija Heintalu ehitasid Annika Haasi visiooni kohaselt taaskasutatavatest materjalidest kasvuhoone, mille klaasidelt leiab Haasi portreed noortest, kes hoolivad meie keskkonnast. Portreed on sümbioosis kasvuhoonesse istutatud taimedega.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru