Tagasi

Publikuprogramm

Eakate kella viie tee – kohtumine Ott Kadariku ja Akiko Masaki-Kadarikuga näitusel „Sumimasen”

04.04.2023 kell 17:00

ÕHTU ON UUS HOMMIK! Järjekordne üritus sarjast „Eakate fotohommik” toimub erandkorras teisipäeva, 4. aprilli õhtul kl. 17.00!

Seekord räägivad lugusid Jaapanist näituse Sumimasen üks autoreid, arhitektist fotograaf Ott Kadarik koos abikaasa Akiko Masaki-Kadarikuga. Akiko õpetab Tallinna Ülikoolis jaapani keelt ja toimetab Lingvist nimelises Eesti iduettevõttes.

Oti armastus Jaapani vastu sai alguse just tänu Akikole. “Minu jaoks on Jaapan puhkekoht – väike väljapääs Eestist,” on ta öelnud. “See on põhimõtteliselt ka nagu visiit teisele planeedile,” viitab ta jaapani kultuurile, mis erineb eesti kultuurist väga suurel määral

Akiko Masaki tuli Eestisse 2000. aastal ja hakkas õpetama Humanitaarinstituudis jaapani keelt. Tasapisi kohanes jaapanlanna siinse eluga, kohtus tulevase abikaasaga ja sünnimaale naasmise plaanid jäid kõrvale. Täna kasvab nende peres kaks last, kes emaga räägivad jaapani, isaga aga eesti keelt.

****

Soovitame osalejatel kaasa võtta ka üks reisifoto oma albumist, millega kaasenevat lugu soovite teistega ka jagada. Kellel aga fotot pole, siis kindlasti leiab mõne inspireeriva kaadri hetkel seintel olevalt näituselt, mille abil mõni seonduv lugu rääkida.

Kohtumine sisaldab: näitusekülastust, inspireerivat vestlust külalistega, mitmeid põnevaid fotolugusid ja maitsvat tee -või kohvipausi.

Ootame kõiki eakaid Dokfoto Keskusesse, teisipäeval 4. aprillil kell 17.00.
PALUME OSALEMINE REGISTREERIDA: toomas@dokfoto.ee või telefonil 50 10 777

* Eakad on selle üritustesarja kontekstis kõik 65+ vanuses.
** Igakuise seeniorite kohtumise ülesehitus koosneb peamiselt kolmest osast:
– Inspiratsioon – loeng, vestlus, töötuba fotovaldkonna teemal (nt ettekanne fotoprojektist, ülevaade näitusest, loeng fotograafist, peatükke fotoajaloost, ühiskonnas oluliste teemade käsitlemine dokfoto projektide abil jms).
– Fotolood – eakad saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord kuni 5 inimest ja 5 lugu, mida juhendab moderaator.
– Suhtlus – selleks on loodud aktiivsed pausid ja fotoülesannete abil suunatud harjutused. Lisaks piisava ajaga kohvipausid ja jalutuskäigud põnevas Telliskivi Loomelinnakus.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru