Tagasi

News
Uudis

Eesti tänavafotograafia ülevaade sai kaante vahele

02.10.2020 kell 17:00

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses esitletakse reedel, 2. oktoobril kohaliku tänavafotograafia esmakordsest ülevaatenäitusest sündinud eesti- ja inglisekeelset raamatut „Väljavaade – 40 aastat tänavafotograafiat Eestis”.  

Augustis avatud tänavafotograafia väljapanekust on valminud eesti- ja inglisekeelne raamat, mis talletab kaante vahele läbilõike Eesti tänavafotograafia 40 aastast. See on Dokfoto Keskuse esimene mahukam trükis, mille on koostanud kuraatorid Kristel Laur ja Toomas Järvet ning kujundanud Aadam Kaarma.

Raamatusse on koondatud tööd Eesti tänavafotograafia neljakümneaastasest ajavahemikust, mis algab tinglikult 1980. aastast – sügavast Nõukogude ajast. Lisaks on raamatus 1990. aastate alguses toimunud Eesti taasiseseisvumise ning 1990. aastate Lääne kultuuri mõjutustega töid ja uue millenniumi tänavapildid avavad meile juba tuttavama, kuid omas ajas olulisi muutusi toonud ajalise perspektiivi. Raamatusse koondatud tööde ajaline trajektoor lõpeb 2020. aastaga.

Raamatu ühe koostaja Toomas Järveti sõnul on oluline, et sellisest ajaloolisest hetkest Eesti fotomaastikul jääb püsiv jälg. Täidab ju tänavafotograafia lisaks autorite kunstilisele eneseväljendusele ka ajaloolist rolli tänavapildi talletamisel tulevastele põlvedele.

Raamatus on kokku 90 tööd järgnevatelt autoritelt: Aare Leinpere, Aiki Järviste, Ain Protsin, Andres Teiss, Andrii Mur, Ardi Kivimets, Arno Saar, Aron Urb, Eino Pärnamets, Erko Ever, Eve Toomla, Harald Leppikson, Heiki Sirkel, Heikki Leis, Indrek Pleesi, Iris Kivisalu, Josif Brašinski, Jüri Talts, Kalju Suur, Kalmer Allik, Maiké Tubin, Mark Raidpere, Martin Murusalu, Mati Hiis, Matt Anso, Mihkel Ulman, Olev Kõll, Oskar Vihandi, Peeter Langovits, Priit Loog, Rait Tuulas, Reelika Vilt, Sanna Larmola, Sven Ustintsev, Targo Miilimaa, Tiina Kõrtsini, Tobias Tikenberg, Tõnu Noorits, Väino Meresmaa ja Ülo Josing.

Esimesed raamatud on müügil Dokfoto Keskuses kohapeal ja tellida saab ka üle Eesti kirjutades toomas@dokfoto.ee . Edaspidi saab raamatut soetada valitud raamatukauplustest ja tellida ka Dokfoto Keskuse e-poest.

Näitusest valminud raamatut toetasid Eesti Kultuurkapital, Joon ja Taevas Ogilvy. Näituse partnerid olid Fotomuuseum ja MTÜ Eesti Tänavafotograafia.

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru