Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

FOTONÄITUSE „PÜÜA MIND“ KÜLASTUS KOOS KIRJELDUSTÕLGIGA PIMEDATELE JA VAEGNÄGIJATELE

15.09.2019 kell 15.30

ESIMEST KORDA! Fotonäituse „Püüa mind“ KÜLASTUS KOOS KIRJELDUSTÕLGIGA pimedatele ja vaegnägijatele pühapäeval, 15.09 kell 15.30.

Oodatud on ka nägijad, kes sooviksid sellist võimalust ise kogeda ja kaaluvad näiteks kirjeldustõlke kasutamist oma sündmustel.

Kui oleme avatud kogemustele, suureneb mõistmine ja soov tegutseda, et muuta maailma paremaks!

Alates 20.09 on võimalik kuulata kirjeldustõlget ka iseseisvalt, kasutades isiklikke tehnilisi vahendeid (mobiiltelefon, tahvelarvuti, kõrvaklapid) või vahendeid keskuses kohapeal.

Samuti on näitusel olemas kirjeldustõlge punktkirjas.

Kirjeldustõlke meeskond:
Merike Kaljujärv Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi vaegnägijate õpilaste tugispetsialist. Läbinud kirjeldustõlke kursused aastal 2013.Teinud kirjeldustõlget teatrietendusele. Praegune on esmane kogemus kirjeldustõlke tegemisel fotonäitusele.

Jakob Rosin on Eesti Pimedate Liidu juhatuse esimees, tehnoloogiaajakirjanik, kes muuhulgas on õppinud kirjeldustõlke konsultandiks 2013 aastal ning on aidanud luua kirjeldustõlget mitmetele filmidele, kuid ka näiteks Tantsupeole 2019 aastal.

Hind: Osalemine näitusepiletiga. Alla 18-aastased ja puudega külastajad (+1 kaaslane) tasuta.

Lisainfo: kristel@dokfoto.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru