Tagasi

Haridusprogramm
Publikuprogramm

HARIDUSPROGRAMMIDE VALIK 2024

HARIDUSPROGRAMM #1. DOKUMENTAALFOTOS ON MÕJU

Mis on dokumentaalfoto? Dokumentaalfoto ja pressifoto. Kes on dokumentaalfotograaf? Dokumentaalfoto ja lugude rääkimine. Kas ja kuidas võib dokumentaalfoto avada silmi ühiskonnas toimuva suhtes, võimaldada sügavamat mõistmist, suurendada empaatiat, julgustada koostööd, luua ühendusi erinevuste vahel ning innustada väljakutsetele lahendusi otsima.

Analüüs ja arutelu toimub Dokfoto Keskuses parasjagu toimuva näituse põhjal.

Vastavalt vanuseastmele, grupi suurusele ja ajalistele võimalustele valitakse sobiv lähenemine.

 

HARIDUSPROGRAMM #2. INSPIRATSIOONI TÖÖTUBA: FOTOD JA LOOVUS

Kuidas kasutada fotosid loovuse ja iseenda arendamiseks?
Kohtumise jooksul tehakse 2–3 harjutust, mis annavad kogemuse, kuidas kasutada fotosid, et arendada loovust. Paralleelselt toimub ka näituse külastus.

Vastavalt vanuseastmele, grupi suurusele ja ajalistele võimalustele valitakse sobiv lähenemine.

 

HARIDUSPROGRAMM #3. FOTOGRAAFIA JA ISEENDA AVASTAMINE

Töötoa raames pöörame tähelepanu teemale, kuidas võib näituse külastamine aidata meil igaühel end ise paremini tundma õppida ning kuidas võiksid fotod aidata meil ennast toetada ja jõustada.

Töötoa ülesehituse idee
Mida rohkem oled Sa kontaktis iseendaga ja teadlikum oma tunnetest, seda tervem ja tasakaalukam oled ning seda paremini saad liikuda elus edasi, realiseerida oma potentsiaali ja luua väärtust nii enda kui ka teiste jaoks.

 Vastavalt vanuseastmele, grupi suurusele ja ajalistele võimalustele valitakse sobiv lähenemine.

 

TÖÖTUBADES KASUTATAVAD MEETODID
Lühikesed teoreetilised sisendid, arutelud, analüüsid, harjutused. 

LÄBIVIIJAD
Toomas Järvet, Dokfoto Keskuse asutaja ja kuraator, kelle hariduslik taust on kombinatsioon kultuuriteooriast, visuaalsest antropoloogiast, dokumentalistikast ning reklaamist ja meediast.

Kristel Laur, Dokfoto Keskuse asutaja ja kuraator, kelle taust on kombinatsioon psühholoogiast ja disainist. Kristel on tegutsenud psühholoogi ja koolitajana üle 20 aasta ning selle ajaga on ta loonud mitmekülgseid tehnikaid ja lähenemisi erinevate teemade käsitlemiseks ning analüüsimiseks.

KESTUS: 60–90 minutit. Vajadusel saab töötubasid teha ka pikemalt.

SIHTGRUPP: 1-12 klassid ja vanemad. Vastavalt vanuseastmele, grupi suurusele ja ajalistele võimalustele valitakse sobiv lähenemine.

SEOS ÕPPEAINETEGA: Teemasid võimalik ühendada erinevate õppeainetega (kunstiõpetus, inimeseõpetus, ühiskonnaõpetus, ajalugu, keeled, kirjandus, psühholoogia, meedia, kultuurilugu jt). Alati on võimalik konsulteerida meie kuraatorite ja juhendajatega.

Hind: 5 € osaleja. Kahele gruppi saatvale õpetajale tasuta. Grupis on vähemalt 10 inimest. Kui grupp on väiksem, siis rakendub miinimumtasu 50 €.

Vajalik eelbroneerimine!

Lisainfo ja kontakt: Kristel Laur +372 522 2422 või kristel@dokfoto.ee

 

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru