Tagasi

Haridusprogramm
Uudis
Publikuprogramm

Ian Berry, Magnumi agentuuri fotograafi kunstnikuvestlus Dokfoto Keskuses

13.04.2024 kell 12.00 – 13.30

Seoses Juhan Kuusi näitusega astub esimest korda Eestis kunstnikuvestlusel üles legendaarse Magnumi fotoagentuuri fotograaf Ian Berry. Samal päeval algusega kell 15.00 toimub ka Ian Berry ja Toomas Järveti näitusetuur.

Ian oli Juhani hea sõber ja kolleeg ning saavutas oma tuntuse just Lõuna-Aafrikas, kus töötas Daily Maili ning hiljem ajakirja Drum heaks. Ta oli ainus fotograaf, kes dokumenteeris traagilist Sharpeville’i veresauna, mida mälestatakse igal aastal kui inimõiguste päeva Lõuna-Aafrikas.

Kui Ian viibis Pariisis, kutsus Henri Cartier-Bresson ta Magnumiga liituma. Ta kolis Londonisse, et saada Observer Magazine’i esimeseks lepinguliseks fotograafiks. Ta on kajastanud konflikte Iisraelis, Iirimaal, Vietnamis, Tšehhoslovakkias ja Kongos, näljahäda Etioopias ja apartheidi Lõuna-Aafrikas. Samuti on fotoreporterina edastanud poliitilistest ja sotsiaalsetest muutustest Hiinas ja endises NSV Liidus.

Ilmunud raamatud:  The English (1978), kaks raamatut Lõuna-Aafrikast (Living Apart, 1996 ja Sold into Slavery, 2008). Tema viimane raamat “Water” ilmus 2023. aastal.

Võidetud auhinnad: Nikoni aasta fotograaf (kaks korda), Ameerika pressifotograafide aasta pildi auhind, Briti ajakirjanduse aasta fotograaf (kaks korda), Briti kunstinõukogu auhind, New Yorgi kunstijuhtide klubi auhind, AÜE rahvusvahelise fotograafiafestivali auhind, Hiina riikliku kunstiakadeemia auhind (kaks korda), jpt.

Korraldatud näitused: London, Pariis, Hamburg, Brüssel, Bradford, Perpignan, Aix en Provence, Shanghai, Lowry galerii, Walkeri kunstigalerii Liverpoolis, Edinburgh, SCOP Shanghai, Hastings, Brugges, Viin, Shenzhen, AÜE.

Sündmus toimub inglise keeles. Sissepääs näitusepiletiga (7 EUR), kunstnikuvestluse ja näitusetuuri ühispilet 12 EUR. Dokfoto Keskuse klubiliikmetele tasuta. Kohtade arv piiratud. Soeta piletid Fientast!

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru