Tagasi

Uudis
Näitus

LOOTUS — lapsepõlv Eesti kaasaegses dokumentaalfotograafias

02.06.2022 — 20.11.2022

Tähistamaks oma viiendat tegutsemisaastat, avab Juhan Kuusi Dokfoto Keskus lastekaitsepäeval 1. juunil näituse „Lootus – lapsepõlv Eesti kaasaegses dokumentaalfotograafias”. Tegu on teise näitusega Dokfoto Keskuse poolt ellu kutsutud seeriast „Eesti dokumentaalfotograafid”. Selle näitusesarjaga tutvustame Eestis tegutsevaid fotodokumentaliste järgides põhimõtet, et kaasatud autoreid ei ole varem samas formaadis üles astunud. Nii hoolitseme selle eest, et igal näitusel on lisaks temaatilisele uudsusele ka sisuline värskus läbi uute autorite käekirja.

Esimene näitus samast tsüklist oli keskuse avanäituseks 2017 aastal ja kandis pealkirjaga „Perifeeria: Kihnust Lõuna-Aafrikani”. Näitus „Lootus – lapsepõlv Eesti kaasaegses dokumentaalfotograafias” on kokku pandud 2021 aastal välja kuulutatud avatud kutsele (open call) laekunud fotograafide töödest ja kuraatorite poolt kutsutud autoritest. Näitusel osalevad Elika Hunt, Mairi Hüüdma, Elsa Hüüdma, Iris Kivisalu, Marlen Kärema, Liisa Kree, Heikki Leis, Annela Samuel, Maxim Mjödov, Aron Urb, Gabriela Urm, Reelika Vilt ja Dmitry Yurchenko.

Näituse kuraatoriteks on Dokfoto Keskus kaasasutajad Kristel Aimee Laur ja Toomas Järvet.

Pressikajastus:

ERR, Aktuaalne kaamera, kultuuriuudised

ERR, Ringvaade

ERR, Terevisioon

ERR, Vikerraadio, hommikuprogramm

ERR, Klassikaraadio, Suveduur

ERR, Kultuuriuudised, galerii

Sirp

Delfi, Kultuur

Postimees, Kultuur

Ajakiri Positiiv, juuni 2022

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru