Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

Rejected Gallery avaüritus ja vestlusring – kas äraütlemine on kõige lõpp või millegi uue algus?

14.06.2023 kell 18:00

Mida tunneb kunstnik, kui tema tööd ei osteta, sest ta ei kavatse veel ära surra? Või fotograaf, kui kuraator tema portfoolio maatasa teeb? Mida teha, kui kirjastus ei julge teie uut raamatut välja anda, sest eelmine ei saavutanud planeeritud müügiedu?

Rejected Gallery on rahvusvaheline algatus, mis tutvustab loomevaldkonnas tegutsejate äraütlemislugusid. Need lood on isiklikud, ausad, valusalt puudutavad, aga ka humoorikad.

Tule kolmapäeval, 14. juunil kell 18.00 Juhan Kuusi Dokfoto Keskusesse, kus toimub Rejected Gallery avaüritus ning vestlusring Kaupo Kikkase, Marko Mäetamme ja Sanda Jõgevaga. Kuulame, millised on nende isklikud kogemused tagasilükkamiste või äraütlemistega ja kuidas nad nendega toime tulevad. Vestlust juhib projekti Eesti kuraator Toomas Järvet.

Arutame, kas sellised äraütlemised murravad südame ja võtavad motivatsiooni või võib see olla hoopis millegi uue loomise katalüsaatoriks. Kas äraütlemisest tekkinud valu või pettumus kaob kunagi? Kuidas? Kas oleks abi, kui püüaksime tagasilükkamist või avaldamisest keeldumist ümber hinnata, aidates üksteisel ja ühiskonnal laiemalt mõista, et see on iga loovprotsessi loomulik osa?

Need kogemuslood on eriti olulised noortele, kes asuvad õppima või sisenevad karjääri- ja loomemaailma, mis on täis väljakutseid, valikuid ning äraütlemisi. Eesmärgiks on tugevdada noorte vaimset vastupidavust, näidates neile eeskujuks olevate inimeste kogemuste kaudu loometöö üht keerulist osa ja seda, kui oluline on sellesse rahulikult suhtuda.

Rejected Gallery inspiratsiooniallikas on 19. sajandil Pariisis toimunud näitus “Salon des Refusés” ametlikult tagasi lükatud kunstiteostest. Siis sõltus looja edu Pariisi salongide konservatiivsest kunstinõukogust. Kunstnikud mässasid omal moel ja korraldasid tagasilükatud töödest väljapaneku, mis sai mitu korda populaarsemaks kui kõik ametlikud näitused. Tol ajal valitsenud Napoleonil ei jäänud üle muud, kui leppida uute loominguliste tuultega. Sellest sai kunstiajaloos läbimurre.

Projekti peaprodutsent: NPO Cultural and Organizational Ideas

Eesti produtsent: Juhan Kuusi Dokfoto Keskus

Toetajad: State Public Health Promotion Fund of Lithuania, Nordic Culture Point, Erasmus+

Partnerid: EDU Vilnius, Society and Enterprise Development Institute, Juhan Kuusi Dokfoto Keskus, Acting for Climate, Medvirkningsagentene, VOID Film Festival

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru