Tagasi

Publikuprogramm

SILMARING #5 Vaimne trauma sõja-ja konfliktifotograafias

11.01.2021 kell 18:00

„Deemonitest, kes pesitsevad fotograafi peas, ei tea nad midagi”. Nii alustas kirja Juhan Kuus rääkides teda vaevavast post-traumaatilisest stressist ajal, kui valmistasime ette fotograafi esimest näitust Eestis. See, mida konflikti-ja sõjafotograafid, aga ka tundlikke teemasid puudutavad dokumentalistid endasse talletavad, nähes ning jäädvustades elu karmimat poolt, jätab kindlasti oma jälje.

11 jaanuaril kl. 18.00 kogunevad Dokfoto Keskusse pressifotograaf ja Afganistani sõjaveteran Erik Tikan, kriisikollete režissöör-operaator Ivar Heinmaa ja endine Kaitseväe peapsühholoog Harri Ints. Vestlust juhib Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe.

Räägime, mis on vaimne trauma ja stress ning sellest, kui levinud on see sõdurite ja pressi-ja dokumentaalfotograafide hulgas. Arutleme, miks on fotograafid ja ajakirjanikud eriliselt ohustatud või kaitsetud vaimse trauma ja stressi ees ja kuidas seda ravida või leevendada? Lisaks kuuleme isiklikke kogemuslugusid ning kuidas osalised nendega toime on tulnud või tulevad.

Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Palume broneerida koht Fienta piletimüügi keskkonnas. Postimees teeb üritusest ka veebiülekande.

„Silmaring” on Dokfoto Keskuse harivate vestlusõhtute sari. Näituse „Inimest peegeldades – Robert Capa ja Ungari meistrid – Brassaï, Kertész, Moholy-Nagy, Munkácsi” raames toimuvat publikuprogrammi toetab USA Saatkond Tallinnas ja Liszti Instituut Tallinnas.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru