Tagasi

Publikuprogramm

SILMARING #6. Robert Capa ning sõja-ja konfliktifotograafia lugu

18.01.2021 kell 18:00

„Kui su pildid pole piisavalt head, ei ole sa piisavalt lähedal.“ on Robert Capa üks kuulsamaid tsitaate. Kahjuks sai just see põhimõte legendaarsele fotograafile surmavalt saatuslikuks.
18. jaanuaril kogunevad Dokfoto Keskuses Postimehe fototoimetuse juhataja Erik Prozes, Kaitseväe pressijaoskonna ülem Taavi Karotamm ja pressifotograaf, režissöör ja Afganistani sõjaveteran Erik Tikan, et rääkida Robert Capast, sõja-ja konfliktifotograafia ajaloost ning kuidas fotograafidesse sõjaväljal on suhtutud. Teeme ka sissevaate tänapäevasesse sõjapidamisse ja kuidas kaasajal sõjas või konfliktisituatsioonis suhtutakse fotograafidesse ning reporteritesse.Vestlust juhib Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe.
Üritus on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Palume broneerida koht Fienta piletimüügi keskkonnas. Postimees teeb üritusest ka veebiülekande.
„Silmaring” on Dokfoto Keskuse harivate vestlusõhtute sari. Näituse „Inimest peegeldades – Robert Capa ja Ungari meistrid – Brassaï, Kertész, Moholy-Nagy, Munkácsi” raames toimuvat publikuprogrammi toetab USA Saatkond Tallinnas ja Liszti Instituut Tallinnas.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru