Tagasi

Näitus

TEISED — ANNIKA HAAS, BIRIGIT PÜVE, MAXIM MJÖDOV PHOTOVILLE FESTIVALIL NEW YORGIS

13.09.2018 — 23.09.2018

Kristel Lauri ja Toomas Järveti kureeritud projektis uurivad fotograafid igaüks eri vaatevinklist ja erinevas kogukonnas seda salapärast ja paljudele tundmatut osa Eesti ühiskonnas, mida võib kutsuda ühisnimetajaga „teised”.

Maxim Mjödov viib meid Lasnamäe perifeersetele maastikele ja seal elavate peamiselt vene keelt kõnelevate elanike sisemaailmadesse. Birgit Püve töö uurib Vao väikeasula praeguste elanike elu. Kui Nõukogude ajal oli Eesti intensiivne rahvastikurände piirkond ja nii oli tavaline kohata külakolhoosides eri rahvustest inimesi kogu NSV Liidust, siis täna elab Vao läbi “teist immigratsioonilainet” olles keskuseks varjupaigataotlejatele. Annika Haas näitab valgust Eesti ühele salapärasemale ja eelarvamustega ülekülvatud vähemusele — mustlastele ehk romadele. Annika fotod annavad meile ainulaadse võimaluse intiimseks ja antropoloogiliseks sissevaateks selle etnilise grupi kodudesse ning inimeste eludesse.

Näituse üks kuraatoritest, Kristel Laur ütleb, et selline mitmekihiline sissevaade Eesti kogukondadesse esindab põnevalt ja kaasaegselt Eestit New Yorgi fotofestivalil ning näitab meid kui tervet ühiskonda, kes julgeb rahvusvahelisel areenil käsitleda ka intrigeerivamaid teemasid ja seda perioodil, kus fookuses on Eesti Vabariik 100 koos valdavalt traditsioonilisemate ja rahvusromantiliste lähenemistega.

Brooklyni silla pargis merekonteinerites kahe nädala vältel toimuv PHOTOVILLE festival on Põhja-Ameerika fotomaastiku üks suursündmusi. Käesoleval festivalil võib näha üle 90 eri fotonäituse üle maailma. Oma väljapanekutega on esindatud näiteks Pulitzer Center, Magnum Foundation, National Geographic, VII Foundation, World Press Photo, Chris Hondros Fund, jpt. Lisaks näitustele toimub hulgaliselt loenguid, töötubasid ja linastusi.

Dokfoto Keskuse näitust Ameerika Ühendriikides toetasid Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Telliskivi Loomelinnak, Ikkun Creative, Printwise ja Taevas Ogilvy.

Kajastused meedias:

New York Times

Punktum Junkey

NKENdiKEN

Eestlaste fotod jõudsid hinnatud näitusele Postimees

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse uudiskiri

Eesti fotograafide tööd jõudsid New Yorki festivalile Photoville ERR Kultuuriuudised

Kultuuriinfo portaal

Eesti Päevaleht Rootsis

Vaba Eesti Sõna

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru