Tagasi

Open Call
Uudis
Näitus

PIKENDATUD – OOTAME TÖID KUNI 13.02! „VÄIKE FOTO – SUUR LUGU”. AVATUD KUTSUNG FOTOGRAAFIDELE!

Otsime fotolugusid meie uue formaadi avanäituseks!

Antud näituseprojekti eesmärk on läbi väikese formaadi rääkida olulisi, puudutavaid ja kõnetavaid dokumentaalseid fotolugusid. Osalev fotolugu võib olla edasi antud nii ühe pildi kui seeriana.

Väike formaat on igapäevane ja harjumuspärane tänu mobiiltelefonide kaameratele ja erinevatele sotsiaalmeedia platvormidele. Selline formaadiline “piirang” pakub võimaluse puudutada ka keerulisi, tundlikke või raskesti ligipääsetavaid teemasid, mida saab tänu erinevatele piirangutele jäädvustada enamasti vaid väiketehnikaga (mobiilikaamera, “seebikarp” vms). Avatud kutsele esitatud tööd võivad olla jäädvustatud loomulikult ükskõik, millise kaameraga.

Kuraatoritena huvitab meid analüüsida publiku näitusekogemust olukorras, kus väikeseformaadiline vormistus kutsub vaatajat pildile füüsiliselt lähedale. Kas fotod mõjuvad seetõttu intiimsemalt, teemad tunduvad sõna otses mõttes lähemal ja lähevad rohkem korda?

Palume arvestada, et fotode maksimaalne vormistuslik mõõt näitusel on 15 cm (laiem külg) + raamid. Fotod võivad moodustada seeria või olla osa seeriast, aga ka iseseisevad teosed. Osalema on oodatud fotograafid nii Eestist kui väljaspool Eestit.

Ootame töid ja/või idee kirjeldust aadressile: opencall@dokfoto.ee kuni 13.02.2023
Lisaküsimuste puhul palume kirjutada samal aadressil.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru