Tagasi

News
Näitus

VINCENT TREMEAU — KUI MA ÜKSKORD SUUREKS SAAN

16.10.2020 — 22.11.2020 kell 12:00 - 19:00

„Kelleks sa suurena saada tahad?”

Sellest on möödas kuus aastat, kui kriisikoldeid jäädvustav fotograaf Vincent Tremeau hakkas seda küsimust esitama lastele kõikjal, kuhu töö ta viis.

Kesk-Aafrika Vabariigis kohtus Vincent tulevaste teemandiotsijatega, piloodiga ja poepidajatega. Malis ja Nigeris ajakirjanike, õdede ja farmeritega. Kongos olid ligi pooled poisid riietunud sõduriks. Igal maal leidus õpetajaid. Iraagis oli madrus, kes polnud kunagi merd näinud.

Näitusel kujutatud lapsed on enamjaolt vanuses 6–18 ning näitavad käepäraste kostüümide ja rekvisiitide abil, kelleks nad soovivad suureks saades hakata. Iga lapse tulevikunägemusse süüvimine annab meile ainulaadse pilgu nende praegustele elutingimustele ja katsumustele.

Loomingulist lähenemist ja dokumentaalset eesmärki ühendavad pildid toovad selgelt välja, kui oluline on humanitaarkriisides poiste ja tüdrukute jaoks haridus – nende turvalisuse kindlustamiseks ja tulevikuvõimaluste tagamiseks. Need fotod annavad tunnistust tänapäeva noorte haavatavusest, vastupidavusest ja loovusest ning sellest, kuidas nad tulevikku kujundavad.

Sel sügisel tähistame 75 aasta möödumist Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni loomisest, mis on seni maailma ambitsioonikaim rahuprojekt. See on just sobiv hetk, et pidada aru ja tunnustada inimesi, kes näevad vaeva parema tuleviku nimel. Kogu maailmas teevad rahvusvaheliste organisatsioonide humanitaartöötajad, vabaühenduste töötajad ja diplomaadid iga päev kõik endast oleneva, et päästa rohkem inimelusid ja pakkuda paremat kaitset kriisidesse sattunud lastele. Seda ka Eestis. Arengukoostöö ja humanitaarabi on Eesti välispoliitika lahutamatu osa. Meie kohus on abivajajaid aidata ja mitte kedagi maha jätta.

Et saavutada maailm, kus on vähem konflikte, peame kõik mitte ainult unistama, vaid ka tegutsema. Mida saad teha sina?

Näituse raames on kavas ka rida erinevaid üritusi, sealhulgas ringkäigud fotograafiga ning rahuloomele, inimõiguste kaitsele ja arengukoostööle pühendatud vestlusõhtud. Rohkem teavet leiad välisministeeriumi ja Dokfoto Keskuse Facebooki lehtedelt.

2021 aastal rändab näitus Paide, Haapsallu, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Narva.

Näitus sündis Dokfoto Keskuse ja välisministeeriumi koostöös.

Kuraatorid: Kristel Laur ja Liisa Kivimäe

Täname: OCHA, JoinUN75, Telliskivi Loomelinnak, JOON, Taevas Ogilvy, Tikkurila Eesti, Ajar Stuudiod, Hektor Konteiner Hotell, Balmerk Eesti, Kaisa Kaer, Ilmar Kurvits, Kaspar Kaur, Jason Värk

Meediakajastus:

Intervjuu fotograaf Vincent Tremeau’ga näitusel. Ringvaade (Videolugu alates 17′29′′)

Aafrika lapsed tahavad saada teemandiotsijaks, sõduriks, arstiks või presidendiks. Eesti Ekspress

Näitusekülastus psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa ja uhhuduurlase Mart Kuusega. OP (Videolugu alates 2913′′)

Arvustus: Vincent Tremeau lood unistustest ja läbielamistest. Häppening

Intervjuu Toomas Järvetiga. Neeme Raud. Siin (Helilõik alates 3030′′)

Dokfoto keskuses näeb kriisikollete laste tulevikuunistusi. EPL

Galerii: Dokfoto keskuses avati näitus fotodele jäädvustatud unistustest. ERR Kultuur

Avatakse fotograaf Vincent Tremeau näitus. Postimees

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru