Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

VÕIMESTAVA FOTOGRAAFIA TÖÖTUBA MIINA SAVOLAISE JUHENDAMISEL

18.05.2022 kell 14:00 - 17:00

Igal inimesel on õigus olla armastatud ja hinnatud!

Dokfoto Keskusel ja Soome Suursaatkonnal on au esitleda:

VÕIMESTAVA FOTOGRAAFIA MEETODI VÄLJATÖÖTAMISE EEST AUHINDU VÕITNUD MIINA SAVOLAISE MINITÖÖTUBA TALLINNAS 11.5.2022. TÖÖTUBA ON TASUTA, KUID EELREGISTREERUMINE KOHUSTUSLIK HILJEMALT 10 MAIKS. KOHTADE ARV PIIRATUD. REGISTREERUMINE FIENTA KESKKONNAS.

Võimestav pildistamine on murrang kogu senises fotograafias ja paneb inimesed üksteiselt küsima: ”Kas ma tõesti näen sind õigesti?”

Võimestavas fotograafias ei vaadata ainult fotol nähtavat pealispinda, inimese välimust ja saavutusi, vaid see meetod aitab näha ka pildi sisse märkamaks fotol olijate sisemist maailma. Küsimus on identiteedi leidmise protsessis, armastava ja iseenda jaoks kaasatundva pilgu leidmisest, oma enda loo uuesti rääkimisest parandaval moel.

Võimestava pildistamisprotsessi abil on meil võimalik saada luba pääsemaks teise inimese kogemusmaailma ja vaadata maailma teise inimese vaatenurgast, mis võib meie enda omast erineda.

Kõik sai alguse nähtamatutest lastest. Noor fotograaf ja sotsiaalpedagoog Miina Savolainen töötas 90-ndatel aastatel Helsingis lastekodus. Sõnad ei ole emotsionaalselt usaldusväärsed lapse jaoks, kelle usaldust on sõnade abil kord kurjalt ära kasutatud. Savolainen koges, et ta ei saa teha lastekaitsetööd, kui ta ei leia viisi, kuidas väljendada rasketes oludes kasvanud lapsele, et tema pole süüdi selles, et teda on halvasti koheldud, vaid et iga laps väärib armastust ja austust just sellisena, nagu ta on.

Nähtav olemine on inimese suurimaid vajadusi. Varju jäetud lapsi ei ole alati vaadatud sellise pilguga, nagu peaks vaatama igat last: õrnalt ja imetlevalt, kuid lapse enda seatud tingimustel.

Rohkem kui aastakümme kestnud pildistamisprotsessi jooksul said Hyvöse lastekodu Sinise osakonna lapsed nähtavaks armastatute ja hinnatutena, nende enda poolt määratud viisil. Nii sündis fotoprojekt „Maailma kõige imelisem tüdruk.“ Sellest kirjutatud raamat ja fotonäitus on puudutanud lugematul hulgal inimesi, kes on oma elus kogenud eri moel kõrvalejäetust ja nähtamatu olemist.

Tule ja õpi, kuidas fotode abil näha iseennast ja oma elu leebema pilguga!

NB! Töötuba on inglise keeles. Kõigile registreerunutele saadetakse lisainfo, kuidas osalemiseks ette valmistuda.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru