Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

Eakate fotohommik #3. Kohtumine oma lapsepõlvest kirjutava Imre Siiliga

04.10.2022 kell 10:00 - 12.30

Eakate* fotohommikud** on üritustesari Dokfoto Keskuses, kus eakatel on võimalus vaba aega mõtestatult, inspireerivalt ja sotsiaalselt veeta. 

Dokfoto Keskuses on hetkel avatud näitus „Lootus – lapsepõlv Eesti kaasaegses dokumentaalfotograafias” ja näituseteemaga kokkukõlavalt kohtume fotohommiku esimeses osas kirjanik Imre Siiliga***, kes on värskelt ilmunud raamatu „Lapsepõlv Nõukogude Eestis: 1960.-70. aastad” ja raamatu „Lugusid endisaja lastest” autor.

Sõnameister meenutab muhedas stiilis oma lapsepõlve, kooliaega ning üldisemalt elu Eestis 1960.–1970. aastatel, tuues esile tollaseid eluhoiakud ja elustiili. Lisaks olustiku ja inimsuhete jäädvustustele heidab autor põgusa pilgu oma lapsepõlvepaikade kaugemasse ajalukku, talude ja mõisate, samuti nende omanike saatusse. Vaated ühe inimese elust väljapoole ja ühtlasi ajas tagasi teevad teksti sotsiaalselt ja kultuurilooliselt väärtuslikuks ning pakuvad loodetavasti paljudele samastumisvõimalust.

Soovitame kõigil osalejatel kaasa võtta ka 1 foto oma lapsepõlvest või siis tänapäevast, mis aitab esile tuua positiivseid ja muhedaid mälestusi oma lapsepõlvest, mida ka teistega soovite jagada.

Fotohommik sisaldab:  näitusekülastust kuraatoritega, inspireerivat vestlust külalisega, mitmeid põnevaid fotolugusid ja maitsvat kohvipausi .

Kestus: 10.00 – 12.30

Esimesed fotohommikud on kõigile osalejatele tasuta. Ootame kõiki Dokfoto Keskusesse 4. oktoobril kell 10.00.

* Eakad on selle üritustesarja kontekstis kõik 65+ vanuses.

** Igakuise seeniorite fotohommiku kohtumise ülesehitus koosneb peamiselt kolmest osast:
– Inspiratsioon – loeng, vestlus, töötuba fotovaldkonna teemal (nt ettekanne fotoprojektist, ülevaade näitusest, loeng fotograafist, peatükke fotoajaloost, ühiskonnas oluliste teemade käsitlemine dokfoto projektide abil jms).
– Fotolood – eakad saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord kuni 5 inimest ja 5 lugu, mida juhendab moderaator.
– Suhtlus – selleks on loodud aktiivsed pausid ja fotoülesannete abil suunatud harjutused. Lisaks piisava ajaga kohvipausid ja jalutuskäigud põnevas Telliskivi Loomelinnakus.

*** Imre Siil lõpetas Kose keskkooli 1974. aastal ja raamatus esitatud mälestused ulatuvadki parajasti keskkooli lõpuni. Edasi õppis ta Eesti Põllumajanduse Akadeemias ja Tartu Riiklikus Ülikoolis. Ta on töötanud riigikantselei ja Eesti Informaatikakeskuse direktorina, samuti diplomaadi ja konsulina, esindades Eestit Prantsusmaal Euroopa Nõukogus, Soomes, Rumeenias ja Bulgaarias.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru