Tagasi

Uudis
Näitus

Silvia Pärmann „Riigid, mida pole olemas”

20.05.2020 — 26.07.2020 kell 12:00 - 19:00

Silvia Pärmanni (1979) dokumentaalprojekt „Riigid, mida pole olemas” jälgib igapäevaelu vabariikides, mis on vabad ja riigid vaid nime poolest.

Kokku leiab näituselt töid 11 kohast, mille hulgast on nii Eestiga kunagi ühte saatust jaganud Abhaasia, Mägi-Karabahh ja Tšetšeenia kui ka palju eksootilisemalt kõlavad Somaalimaa ja Lääne-Sahara ning puhkuserõõme tõotav Põhja-Küpros.

Enamusel nendest paikadest, kuhu näituse tööd vaataja lennutavad, on küll kõik iseseisva riigi tunnused – neil on selged piirid ja oma valitsused, sageli ka oma valuuta ja sõjavägi, mõnikord väljastavad nad isegi viisad ja löövad piiriületusel templi passi – kuid neid riike ei ole ametlikult olemas.

Näitusel avaneb vaataja ees maailm, kus on puudu küll rahvusvahelisest tunnustusest ja ÜRO liikmestaatusest, aga ei ole puudust inimestest, visioonidest ja unistustest. Koos küladega, kuhu keegi enam kunagi tagasi ei koli, on need inimesed ja unistused nüüd näituse külastajate ees.

Silvia Pärmann on Eesti fotograaf, kelle töö tõmbab tähelepanu probleemidele maailmas, millest on püütud mööda vaadata, kuid millega tegelemist ei ole enam võimalik vältida. Silvia loomingus on kesksel kohal inimese ja teda ümbritseva keskkonna suhted ning neist lähtuvad konfliktid, olukord tunnustamata riikides ja inimese ökoloogiline jalajälg planeedil.

Silvia Pärmann on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja täiendanud end aastate jooksul mitmetel fotokursustel ja töötubades. Silvia Pärmann võitis 2018 aastal Pentaxi Aasta Portreefoto konkursil kolmanda koha.

Kajastus meedias:

Olematute riikide inimesed oskavad rõõmu tunda rahust, EPL

Iseseisvuspüüd ei ole kellelegi võõras, Sirp

Dokfoto keskuses avatakse Silvia Pärmanni näitus riikidest, mida pole olemas, ERR Kultuur

Ringvaade, ERR

Dokfoto keskuses saab näha riike, mida pole olemas, Postimees

Silvia Pärmann: Mul on alati olnud tunne, et kõige ägedamad ajad reisimiseks olid saja aasta eest, Eesti Ekspress

Fotode autor: Priit Siimon

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru