Tagasi

Uudis
Näitus

Silvia Pärmann „Riigid, mida pole olemas”

Seoses Covid-19 viirusest põhjustatud eriolukorraga on näitus edasi lükatud kuni olukorra normaliseerumiseni!

Silvia Pärmanni (1979) dokumentaalprojekt “Riigid, mida pole olemas” jälgib igapäevaelu nendes riikides ja piirkondades, millel on küll kõik iseseisva riigi tunnused – neil on selged piirid ja oma valitsused, sageli ka oma valuuta ja sõjavägi, mõnikord väljastavad nad isegi viisad ja löövad piiriületusel templi passi – kuid neid riike ei ole ametlikult olemas. Erinevatel põhjustel ei lubata nende esindajaid ÜRO-sse ning enamus teiste riikide valitsusi ignoreerib neid. Suur osa nendest riikidest kuulutas iseseisvuse välja 1990ndatel aastatel.

Silvia Pärmann on Eesti fotograaf, kelle töö tõmbab tähelepanu probleemidele maailmas, millest on püütud mööda vaadata, kuid millega tegelemist ei ole enam võimalik vältida. Silvia loomingus on kesksel kohal inimese ja teda ümbritseva keskkonna suhted ning neist lähtuvad konfliktid, olukord tunnustamata riikides ja inimese ökoloogiline jalajälg planeedil.

Silvia Pärmann on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja täiendanud end aastate jooksul mitmetel fotokursustel ja töötubades. Silvia Pärmann võitis 2018 aastal Pentaxi Aasta Portreefoto konkursil kolmanda koha.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru