Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

EAKATE FOTOHOMMIK #5. FOTOLUGUSID JAAPANIST JA MUJALT ESITLEB SILVIA PÄRMANN

25.01.2023 kell 11.00 – 13.00

Järjekorras viiendal eakate fotohommikul kohtume fotograafi ja reisiajakirjaniku Silvia Pärmanniga, kes on möödunud aasta lõpus avatud fotonäituse „Sumimasen – Jaapan läbi eestlase fotosilma” üheks autoriks!

Silvia loomingus on olnud kesksel kohal inimese ja teda ümbritseva keskkonna suhted ning neist lähtuvad konfliktid, olukord tunnustamata riikides ja inimese jälg planeedil. Oma lugude rääkimiseks kasutab ta tihti tänava- ja portreefotograafiat. Silvia on raamatute „Riigid, mida pole olemas” (2020) ja „Kusagil maailma lõpus” (2021) autor.

Jaapani kohta ütleb Silvia näituse sissejuhatuses järgmist: „Me oleme harjunud mingite oma reeglitega, arusaamaga sellest, kuidas elama peaks, sellest, mis on võimalik ning mis mitte. Jaapanis aga tõestab iga järgmine tänav, et neid võimalusi, mida me endale kunagi ette kujutada pole osanudki, on lõputult palju. Jaapanis tänaval jalutades võib kohata kõige eriskummalisemaid asju ja inimesi, igal sammul avaneb mitu uut kaadrit, on rääkida mitu uut lugu. Ja nende lugude leidmiseks pole vaja pingutada rohkem kui lihtsalt astuda tänavale.”

Soovitame kõigil osalejatel kaasa võtta ka üks reisifoto oma albumist, millega kaasenevat lugu soovite teistega ka jagada. Kellel aga fotot pole, siis kindlasti leiab mõne inspireeriva kaadri hetkel seintel olevalt näituselt, mille abil mõni seonduv lugu rääkida.

Fotohommik sisaldab: näitusekülastust, inspireerivat vestlust külalisega, mitmeid põnevaid fotolugusid ja maitsvat kohvipausi .
Kestus: 11.00 – 13.00

Esimesed fotohommikud on kõigile osalejatele tasuta. Ootame kõiki Dokfoto Keskusesse, kolmapäeval 25. jaanuaril kell 11.00.

PALUME OSALEMINE REGISTREERIDA: toomas@dokfoto.ee või telefonil 50 10 777

* Eakad on selle üritustesarja kontekstis kõik 65+ vanuses.
** Igakuise seeniorite fotohommiku kohtumise ülesehitus koosneb peamiselt kolmest osast:
– Inspiratsioon – loeng, vestlus, töötuba fotovaldkonna teemal (nt ettekanne fotoprojektist, ülevaade näitusest, loeng fotograafist, peatükke fotoajaloost, ühiskonnas oluliste teemade käsitlemine dokfoto projektide abil jms).
– Fotolood – eakad saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord kuni 5 inimest ja 5 lugu, mida juhendab moderaator.
– Suhtlus – selleks on loodud aktiivsed pausid ja fotoülesannete abil suunatud harjutused. Lisaks piisava ajaga kohvipausid ja jalutuskäigud põnevas Telliskivi Loomelinnakus.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru