Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

TOETA ARMASTAN AIDATA PROJEKTI — Kaasame ja inspireerime eakaid fotokunsti abil!

Dokfoto Keskuse missiooniks on kokku tuua fotograafid ja huvilised, kes dokumentaalfoto vahendusel jutustavad ja kogevad lugusid, mis inspireerivad, rikastavad, kaasavad ning muudavad elusid.

Projekt, mille abil kaasame ja inspireerime eakaid on  “Ma armastan aidata” keskkonnas annetusteks avatud!

Lähtuvalt meie ühest juhtfraasist – Dokfotos on mõju – panustame Eesti eakate elukvaliteedi parandamisse kvaliteetse huvitegevuse kaudu, mis aitab rikastada vaimu, toetab tervist ning soodustab sotsiaalset suhtlemist. Lisaks olemasolevatele tavateenustele lõime seenioritele kaks ERIvõimalust:

  1. “Paremad pühapäevad”, mille raames kutsume märkama eakaid meie ümber. „Parem pühapäev“ on Dokfoto Keskuses iga kuu viimane pühapäev. Sel päeval saab koos eakama lähedase või (uue) tuttavaga (1+1) tulla tasuta näitust vaatama. Tasuta näitusekülastus suurendab ligipääsuvõimalust kõigile.
  2. “Fotohommikud eakatele” Dokfoto Keskuses*, kus eakatel on võimalus vaba aega mõtestatult, inspireerivalt ja sotsiaalselt veeta. 

Igakuise seeniorite fotohommiku kohtumise ülesehitus koosneb peamiselt 3 osast:
– Inspiratsioon – loeng, vestlus, töötuba fotovaldkonna teemal (nt ettekanne fotoprojektist, ülevaade näitusest, loeng fotograafist, peatükke fotoajaloost, ühiskonnas oluliste teemade käsitlemine dokfoto projektide abil jms).
– Fotolood – eakad saavad ise tutvustada oma fotot ja sellega kaasnevat lugu. Iga kord kuni 5 inimest ja 5 lugu, mida juhendab moderaator.
– Suhtlus – selleks on loodud aktiivsed pausid ja fotoülesannete abil suunatud harjutused. Lisaks piisava ajaga kohvipausid ja jalutuskäigud põnevas Telliskivi Loomelinnakus.

* Kui epideemia ei luba füüsilisi kohtumisi, asendame need virtuaalsete kohtumistega nagu varem.

Kogutud summa läheb seeniorite ERIprojektide – “Parem pühapäev” ja “Fotohommikud” – sisustamiseks ja korraldamiseks. Kaasame ja inspireerime fotokunsti abil! Dokfotos on lugu!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru