Tagasi

News
Uudis
Publikuprogramm

Parem pühapäev — Et oleks pühapäevi, mida oodata

Dokfoto Keskus on loonud ühe toreda heategevusliku aktsiooni, mille raames kutsub märkama eakaid* meie ümber. „Parem pühapäev“ on Dokfoto Keskuses iga kuu viimane pühapäev. Sel päeval saab koos oma eakama lähedase või tuttavaga (1+1) koos tasuta näitust vaatama tulla.

Kui palju on meie ümber inimesi, kelle lugusid me ei tea või kes pole saanud neid rääkida? Kui palju me huvitume, kuulame ja tõesti süveneme vanemate generatsioonide elutarkusest pakatavatesse jutustustesse?

Kellegagi koosolemisel ja talle tähelepanu pööramisel on jõud. Eriti talvisel pimedal ja külmal ajal, mis võiks eelkõige olla veedetud koos lähedastega, ent mis nende puudumisel võib kujuneda aasta kõige üksildasemaks ja nukramaks ajaks. Seltskond ja vaheldusrikkad tegevused vähendavad üksildust ja sellest tulenevaid vaimse tervise probleeme, nagu masendus ja depressioon. Rääkimata sellest, kui palju rõõmsamaks võib oma aja jagamine muuta kõigi osapoolte päeva. Aeg on kõige väärtuslikum ressurss ja selle jagamine on küll näiliselt lihtne, kuid siiski kõige hinnalisem kingitus.

Formaadi eesmärk on anda oma panus hoidmaks või siis suurendamaks eakate tervist ja õnnetunnet. Seda läbi teadliku kaasamise, suhtlemise, kus oluliseks lisaväärtuseks on ka generatsioonide lõimumine ning võimalus mõlemal osapoolel huvitavalt ja väärtuslikult aega veeta.“ räägib Dokfoto Keskuse juhataja Kristel Aimee Laur. „Kel pole parajasti vanavanemaid, kellega koos näitusele minna, on väga tervitatav kaasata neid eakaid, kes veedavad palju aega üksinda, näiteks hooldekodudes,“ julgustab ta. Lisaks kutsutakse eakaid endid üles endale kaaslasi leidma, sest seltsis on segasem. Seega ei pea kaaslane, kellega koos näitusele tulla, tingimata noorem olema. Muidugi on kõik oodatud ka teistel päevadel, aga iga kuu viimasel pühapäeval on piletite osas just selline eripakkumine.

Oleme ka avatud koostööks kõigi organisatsioonidega, kes soovivad antud ettevõtmisesse panustada oma aja ja energiaga.

Lisainfo: kristel@dokfoto.ee, tel 52 22422
Et oleks pühapäevi, mida oodata!

*Eakate määratlemisel lähtume üldlevinud tavast – inimesed vanuses 65 aastat ja vanemad.
#dokfotosonmõju #dokfotosonelu #parempühapäev

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru