Tagasi

Publikuprogramm

Hannamari Shakya loeng “Dokumentaalfotograafia ja selle tänased trendid”

07.04.2018 kell 17.30 — 19.30

Helsingi Aalto ülikooli endise dokumentaalfoto õppejõu ja Soome olulisema dokfoto ajakirja Raw View peatoimetaja Hannamari Shakya loeng “Dokumentaalfotograafia ja selle tänased trendid”. Fotoloo “Hübriidtütar” tagamaadest ja fotograafia sotsiaalühiskondlikust eesmärgist (seeria on osaliselt esindatud näitusel “Silmast silma”).

Hannamari Shakya endast:
Ma olen õppinud ajakirjandust ja fotograafiat. Mul on magistrikraad kunsti ja kultuuri erialal, kuid olen õppinud ka dokumentaalfilmi, kirjandust ja fotoajakirjandust. Ütleksin, et olen enamasti jutuvestja, kuid tahan aidata ka teistel lugusid rääkida ning seepärast õpetangi. Mulle meeldib õpetada. Häälega rääkides õpid palju. Lisaks õpid palju inimlikkuse kohta.

Minu kõige värskem fotograafiaalane töö on lugu minu tütrest. Kutsun teda hübriidtütreks – ta on pooleldi soomlane ja pooleldi nepaallane. Kodus räägime kahte keelt ning oleme loonud kahest erinevast kultuurist ühe, mis hõlmab mõlemat. Projektis „Hübriidtütar“ uurin nende naiste identiteeti, kellel on vähemalt kaks etnilist või kultuurilist tausta. Nad on soomlased, kuigi ei näe sellisena välja ning ühiskond näeb neid autsaideritena. See on nende naiste jaoks väga valus ja äärmiselt vägivaldne. See on ka lugu eelarvamustest ja rassismist Soomes. Ma tunnen, et sellistele eelarvamustele tuleb vastata ning nende üle muutuvas ühiskonnas avatult diskuteerida.

Sissepääs avatud loengule Dokfoto Keskuse näituse piletiga – 2 EUR

Fotod ürituselt

Fotode autor: Annika Haas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru