Tagasi

Näitus

Juhan Kuusi näitus Peterburis Rosfoto Muuseumis

11.12.2021 — 30.01.2022

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus avas 11. detsembril Peterburis Rosfoto Muuseumis rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti päritolu Lõuna-Aafrika fotograafi Juhan Kuusi mahuka ülevaatenäituse “Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas”. Tegu on esimese korraga, mil fotograafi töid Venemaal näidatakse.
 
Hinnatud fotomuuseumi jõudis kokku 147 tööd, millest mõnda esitletakse näitusesaalis esmakordselt. Näitusel on väljas ka lühifilm Juhan Kuusist ja lisaks esitatakse töid digiekraanidel.

Näituse avamisel kõnelenud Eesti peakonsul Peterburis, Carl Eric Laantee Reintamm rõhutas oma sõnavõtus Juhan Kuusi fotode olulisust ajaloos ja kuivõrd tähtis on demokraatia eest seista ka tänapäeval ning fotograafidel on sealjuures oluline roll kanda.

Näituse raames korraldab Dokfoto Keskus kuraatorituurid nii kohalikule venekeelsele publikule, aga ka Peterburi Eesti Kultuuriseltsi liikmetele ja resideeruvatele eestlastele.

Näituse teostumisele aitasid kaasa Leadgid, Eesti Peakonsulaat Peterburis, Kultuuriministeerium. Erilised tänud Carl Eric Laantee Reintammile, Alexandra Maximovale, Ksenia Kostinale ja Dimitri Mironovile.
 
Näitus põhineb 2016 aastal koostöös Eesti Kunstimuuseumiga valminud ja Adamson-Ericu Muuseumis esitletud näitusel.
 
Näitus Rosfotos jääb avatuks kuni 30.01.2022.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru