Tagasi

Näitus
Publikuprogramm

Korteripidu #3. Prantsuse kirjandusõhtu Dokfoto Keskuses

18.12.2021 kell 19:00

Dokfoto Keskus muutub taaskord korter-salongiks, kus seekord kõlavad Prantsuse luule ja proosa!

Enamik näitusel „Inimest peegeldades – Robert Capa ja Ungari meistrid Brassai, Kertész, Moholy-Nagy, Munkacsi” esindatud fotograafe käis oma rännakul ka läbi Prantsusmaalt, mõni jäi pikemalt pidama ning leidiski just seal oma kuulsa pildikeele. Võtkem näiteks kasvõi ööfotograaf Brassai ja päevafotograaf Kertészi, kelle loomingut oleks võimatu ette kujutada ilma Pariisita.

18. detsembril aset leidva Prantsuse kirjandusõhtuga meenutame Ungari fotograafide odüsseia üht peatust, keskendudes ennekõike kahe ilmasõja vahelisele kirjasõnale, liigume aga siiski üsna vabades ajaraamides, kuivõrd ka näituse pildid viivad meid 1970ndatesse aastatesse välja.

Esitlusele tulevad tekstid on valinud Galliamaa kirjandust hästi tundev kirjanike ja tõlkijate paar Indrek ning Eva Koff. Lisaks mainitutele kannavad valitud töid ette ka Theatrumi loovtandem Maria Peterson ja Andri Luup.

Nagu kombeks pakume ka natuke külakosti ja alati võib midagi ka ise kaasa võtta. Korteripeole kohaselt võivad külalised tulla koos oma muusikainstrumendiga, mida õhtu jooksul seltskonnas mängida.

Järgime kehtestatud koroonapiiranguid ja sellega seoses on ka osalejate arv piiratud.

Palume soetada pilet (15.-) eelmüügist. Dokfoto Keskuse klubiliikmetele* pilet 10.-.

* Vt kuidas ühineda Dokfoto Keskuse Klubiga – dokfoto.ee/#DokfotoKeskuseKlubi

“Korteripidu” on Dokfoto Keskuse sündmuste seeria, kus integreerime erinevaid kultuurivorme mõnusa hubase olemisega.

Üritust toetavad Prantsuse Instituut Eestis, Ameerika Suursaatkond Tallinnas ja Eesti Kultuurkapital.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru