Tagasi

Publikuprogramm

Maša Ivašintsova „Kvartirnik” ehk luuleõhtu Dokfoto Keskuses

06.03.2020 kell 19:00

Piletid üritusele leiate siit lingilt

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus korraldab Maša Ivašintsova fotodest ja luulest insipireeritud naisluuletajate õhtu. „Kvartirnikul” ehk korteripeol astuvad üles kaks noort, aga hinnatud Eesti poetessi Leonora Palu ja Mari-Liis Müürsepp. Maša Ivašintsova luulet loeb aga nii eesti kui vene keeles näitlejanna Jekaterina Novosjolova. Laual on head ja paremat ning Leonora Palu astub üles ka muusikalise üllatusega. Kõik nii nagu ühel mõnusal „korteripeol” peaks olema.

Masha Ivashintsova oli vene fotograaf, kes elas põhiliselt Peterburgis. Fotograafina oli ta aktiivne aastast 1969 kuni 1999, aga teme üle 30 000. negatiivi suuruse kollektsiooni avastas tema tütar Asja alles aastal 2017. Maša Ivašintsova looming oli pikalt peidetud Nõukogude Liidu võimude varjudes. Ilmselt Ivašintsova loomingust teadsid ainult tema kõige lähedasemad. Ja peale Ivašintsova võimsa fotokogu, oli ta ka andekas luuletaja. Et esile tõesta Ivašintsova luulet, korraldame ühe korraliku luulet täis „korteripeo” kus luuletame ja avastame koos Ivašintsova loomingut; küsime endilt, mis mõtted meie tulevikust on jäänud praeguste võimude varjudesse ja mis rolli mängib selles kõiges luule ja fotograafia? Räägime, luuletame ja inspireerume koos!

Leonora Palu (1979) on eesti flöödimängija ja luuletaja. Ta on avaldanud kaks luulekogu: „Aga mina panen kammi suhu” Ji 2016 ja „Pane maailm ristist kinni” mm 2017. Samuti on ilmunud tema luuletused ajakirjades Looming ja Vikerkaar. Soolo-luuleõhtutega on esinenud Pärnus Luuletempli ja Luulesiiditee üritustel ning Tartus Jaani kiriku tornis, teiste luuletajatega koos aga Tallinnas Kirjanike majas, Mustas Puudlis ja Tartus Kirjanike Majas. Muusika vallas tegutseb Leonora Palu aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improviseerijana. Ta kuulub nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble liikmeskonda ning osaleb sageli eesti heliloojate teoste esmaettekannetel.

Mari-Liis Müürseppa (1991) luuletused on ilmunud ühiskogus „Sõnaga näkku 2“, lisaks on neid avaldanud ajakirjad Värske Rõhk ja Looming. 2018. aasta sügisel ilmus koostöös kirjastusega Hea Tegu autori esimene luulekogu „Paradoksid“. Eelmise aasta suvel kirjastas poetess ise oma teise luulekogu „Blondiine armastav mees“, mis oli mõnda aega Rahva Raamatu luuleedetabelis esikohal ning on nüüdseks poodidest läbi müüdud. Lisaks on Mari-Liis toimetanud Jaanus Saare luulekogu „Internetis radikaliseerunud kuri valge mees (kes armastab sind)“.

Autor kuulub Tallinna kirjandusürituse Viimane Neljapäev korraldusmeeskonda ning esineb regulaarselt luuletustega nii sel kui ka teistel vaba lavaga kirjandusüritustel. Kutsutud esinejana on ta luulega üles astunud näiteks Prima Vista kirjandusfestivalil, Värske Rõhu õhtul Kirjanike Majas, Kirjandustemplil Pärnus, Tallinna Keskraamatukogus, Kirjandustänava festivalil ja Uue Maailma tänavafestivalil. Mari-Liis kirjutab ka proosat, mis on ilmunud ulmeajakirjas Reaktor, ajakirjas Värske Rõhk ja Eesti autorite ühisteoses „Eesti novell 2018“.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru