Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

SILMARING — ANNELI HABICHT „TEEKOND ERILISE LAPSE KÕRVAL“

25.09.2019 kell 16.30-18.00

Esineja lühitutvustus:
Anneli on 21-aastase erivajadustega nooruki ema ja teeb igapäevatööd Eesti Puuetega Inimeste Kojas. Ta on erivajadustega laste vanematele kirjutatud käsiraamatu „Teekond erilise lapse kõrval“ kaasautor. Kuigi Anneli on lõpetanud mitu kooli, pole tema enda sõnul ükski neist arendanud teda sedavõrd kui raske puudega lapse vanema roll.

Vestlusringi märksõnad: Kuidas sa selle kõigega toime tuled? Küll sina ikka jaksad, mina kindlasti ei suudaks … Ja kuidas sa ise nii rõõmus oled, kui sul puudega laps on? Kus ta siis elama hakkab, kui sa vanaks jääd?

Nendele küsimustele ja peegeldustele pean tihti vastama. Näituse „Püüa mind“ juturingis proovin vastata nii neile kui ka uutele küsimustele, mis siin ja praegu lisaks tekivad. Juturingi on oodatud kõik, kes soovivad rohkem teada saada ja mõista, mida tähendab olla erivajadustega lapse vanem. Arutleme koos, milliseid mõtteid näitus tekitas ning mille poolest ja kas üldse puudega lapse pere eluolu erinevates kultuuriruumides erineb. Jagan ka lihtsaid praktilisi soovitusi, kuidas erivajadustega inimestega suhelda. Oled oodatud kaasa rääkima, aga ka lihtsalt kuulama!

Hind: osalemine näitusepiletiga

Näituse „Püüa mind“ vestlusringide eesmärk on avada mitme erivajaduse aspekte, mida võiks iga inimene teada, isegi kui ta pidevalt nendega kokku ei puutu.

„Silmaringi“ kohtumised toimuvad lühiloengu ja vestlusringina, mis lõpeb küsimuste-vastuste vooruga ning sisaldab näituse külastust.

Vaata ka lisavõimalusi kogeda näitusekülastust kirjeldustõlgi abil või külastada näitust koos viipekeelse tõlgiga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru