Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

SILMARING — KRISTI PEEGEL „ALGUSES NÄHTAMATU, HILJEM TALUMATULT NÄHTAVAL“

13.10.2019 kell 13.30-15.00

Kristi Peegel „Alguses nähtamatu, hiljem talumatult nähtaval. Üks nimi, kaks haigust – 1. ja 2. tüüpi diabeet“

Avan diabeedi tagamaad ja annan kindlasti mõtteid, kuidas ise mitte jääda 2. tüüpi diabeeti, esimesse tüüpi haigestumist ära hoida ei saa. Räägime sellest, mida diabeediga inimene oma kaasteeliselt vajab, ja ka sellest, kas komm on halb või hoopis elupäästja. Ja isegi sellest, kas diabeedi abikoer suudab tõesti madala veresuhkruga inimese elu päästa. Loodan väga, et kuulaja oskab pärast kuuldut oma tervisesse veel lugupidavamalt suhtuda ning teisi märgata ja mõista. Ja vajadusel ka abivajajale abi anda, ilma hirmu tundmata.

Vestlusringi märksõnad: mõistmine, märkamine, mõtestamine, aitamine, mitte hukkamõistmine, mitte haletsemine.

Esineja lühitutvustus:

Olin lapsena hinges maailmaparandaja. Alles täiskasvanuna sain aru, et need katsumused, mis elu on mulle andnud, on kasvamiseks. Viimased 12 aastat olen kasvanud koos oma 1. tüüpi diabeeti põdeva lapsega. Kindlasti olen saanud laiema silmaringiga ja hoolivamaks inimeseks, kui olin varem. Praegu aitan ka teisi, kellele elu on andnud väljakutse elada koos diabeediga. Peamiselt tegeleme Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingus 1. tüüpi diabeediga laste peredega, aga ka noorte ja aina rohkem täiskasvanutega, kellel kõigil on üks ja sama soov: säilitada oma nägemine, omad jalad, omad neerud, elutahe, jaks, rõõm. Olla aidatud ja mõistetud.

Olen abikaasa ja kahe poja ema, dementse ema ning vapra isa tütar. Elamiseks vajan reisimist ja vaatlemist, sageli ka molutamist. Hariduselt olen jurist ja ärijuht, hoolitsen laste eest ja juhin ühingut, koolitan nii peresid kui ka haridustöötajaid, sotsiaalvaldkonna juhte ja avalikkust, ikka selleks, et oleks rohkem diabeedi mõistmist ning diabeediga inimese märkamist ja aitamist. Aga ka selleks, et ühiskonnas oleks rohkem hoolimist ja vähem tabusid.

Hind: Osalemine näitusepiletiga. Alla 18-aastased ja puudega külastajad (+1 kaaslane) tasuta.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru