Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

SILMARING — IVICA MÄGI „AUTISTLIKU INIMESE MAAILMATAJU TAJUMINE“

05.11.2019 kell 17.15 – 18.45

Seeriaga „Silmaring“ pakume lisaks näitusele võimalust avardada oma teadmisi, kogemusi ja maailmapilti. Näituse „Püüa mind“ vestlusringide eesmärk on avada mitme erivajaduse aspekte, mida võiks iga inimene teada, isegi kui ta pidevalt nendega kokku ei puutu.

Ivica Mägi vestlusringi märksõnad:
Autism, kaasatus, erivajadus, neuroloogiline mitmekesisus, erinev, ülitundlik, meelte tundlikkus, tõrjutus, elu erilise lapsega. Vestlusringis räägime, mis on autism, kuidas märgata ja ära tunda autistlikku inimest, kuidas teda toetavalt temaga suhelda ja käituda. Milliseid erisusi vajavad autistid keskkonnas? Mis on neile raske taluda ja meile samas igapäevane ja tavaline? Arutleme mida tähendab neuroloogiline mitmekesisus ja tolerantne suhtumine ning elamine mitmekesises maailmas.

Esineja lühitutvustus:
Ivica Mägi on Põhja-Eesti Autismi Liidu ning Autismikooli üks loojatest ja juhataja ning kahe poja ema, kellest noorim on autistlik laps. Ivica on omandanud magistrikraadi Sotsiaalteadustes, pühendunud autismi ja ATH valdkonna uurimisele ning arendamisele. Lisaks on ta õppinud hariduse juhtimist, läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides. Tegutseb selle nimel, et Eestis oleks autismispektrihäiretega lastel, peredel ja nendega töötavatel pedagoogidel, spetsialistidel igakülgne toetus ja abi olemas nii sotsiaal- kui haridussfääris. Autistlike laste mõistmise, kaasamise ja toetamise teemadel koolitab ja nõustab Ivica autismiperesid, pedagooge, lastekaitsetöötajaid, teeb koostööd mitmete koolide, lasteaedade, omavalitsuste ja muude organisatsioonidega.

„Silmaringi“ kohtumised toimuvad lühiloengu ja vestlusringina, mis lõpeb küsimuste-vastuste vooruga ning sisaldab näituse külastust.

Sissepääs näituse piletiga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru