Tagasi

Publikuprogramm

Silmast silma! Erituur Kaupo Kikkasega Juhan Kuusi portreefotonäitusel „Lähedalt ja isiklikult”

01.05.2024 kell 18.00

Veel Juhan Kuusi näituse viimasel nädal toimub eriline sündmus, kus Juhani Kuusi portreenäitusel teeb ringkäigu ja räägib portreefotograafiast visuaalkunstnik ning fotograaf Kaupo Kikkas! Oma kogemustele ja teadmistele tuginedes räägib Kaupo selles, kui erinevalt saab porteed käsitelda, lisaks lugusid inimestele lähedale pääsemisest, ja laiemalt oma tööst ning loomingust.

Kaupo Kikkas on Eesti üks tuntumaid fotograafe, kelle tööd on maailmas laialdast tunnustust leidnud. Tema portreed muusikutest on ilmunud enamikes maailma suurimates väljaannetes ning tema isikunäitusi on eksponeeritud Suurbritannias, Hollandis, Saksamaal, Iirimaal, Prantsusmaal ja Lätis.

Juhan Kuusi näitus on ajendatud 70 aasta möödumisest ühe tuntuima eesti soost fotograafi sünnist ja keskendub Juhan Kuusi portreedele. Kuigi Juhan ei pildistanud klassikalisi portreefotosid, räägivad tema tundlik pilk ja julgus inimesi ning sündmusi lähivõtete ja intiimse kaamerakontakti kaudu jäädvustada universaalseid lugusid ühiskonnast, ajaloost, inimlikkusest ja inimväärikusest ning nende peegeldustest.

Sissepääs näitusepiletiga. Kohtade arv on piiratud. Soetage palun pilet Fienta eelmüügikeskkonnast! Dokfoto Keskuse klubiliikmetele sissepääs tasuta!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru