Tagasi

Publikuprogramm

Vestlusõhtu legendaarse Magnumi fotograafi Ian Berryga Londonis

16.10.2018 — 16.10.2018 kell 17.30

Seoses Juhan Kuusi fotonäitusega toimub Londonis, 12 Star Gallery’s vestlusõhtu Juhani kolleegi ja sõbra Ian Berryga. Ian Berry saavutas tuntuse just Lõuna-Aafrikas Daily Mailis ja ajakirjas Drum töötades. Ta oli ainuke fotograaf, kes jäädvustas Sharpeville’i veresauna aastal 1960 ja tema fotode abil tõestati hiljem kohtus ohvrite süütust.

Henri Cartier-Bresson kutsus Ian Berry Magnumisse 1962 aastal. Ian kolis Londonisse aastal 1964 ja temast sai esimene lepinguline fotograaf Observer ajakirjas. Seejärel on ta on jäädvustanud sündmusi üle maailma: Nõukogude Liidu sissetungi Tšehhoslovakkiasse; konflikte Palestiinas, Põhja-Iirimaal, Vietnamis ja Kongos; näljahäda Etioopias; apartheidi Lõuna-Aafrikas. Suurem osa tema tööst Lõuna-Aafrikas on esindatud kahes raamatus: “Black and Whites: L’Afrique du Sud ja “Living Apart”.

Olulisemad hilisemad tööd on ta teinud National Geographicu, Fortune, Stern, Geo, Esquire, Paris-Match ja LIFE ajakirjale. Huvitava faktina jäädvustas aastal 2002 Ian Berry Magnumi tellimusel Euroopa Liidu kandidaatriike Eestit, Lätit ja Leedut.

Ta on välja andud 12 raamatut ja võitnud üle 10 auhinna. Silmapaistvamad tunnustused on World Press Photo esimene koht aastal 1959, Nikoni Aasta Fotograafi tiitel aastast 1977 ja Art Director’s Club of New York auhind.

Ürituseĺe registreerimine

12 Star Gallery asukoht

Ian Berry foto: © René Burri/Magnum Photos

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru