Tagasi

Publikuprogramm

Viimane kuraatorituur Luca Berti näitusel „Põhjamaade sina”

13.01.2024 kell 14.00-14.45

Näitus on kohe-kohe lõppemas! Sellega seoses korraldame laupäeval 13. jaanuaril viimase eestikeelse näitusetuuri, kus Luca Berti lummavat ja ajatut fotonäitust tutvustavad väljapaneku kuraatorid Toomas Järvet ja Kristel Laur.

Augusti lõpus avatud näitus räägib kauni analoogfotograafia tehnika – tsüanotüüpia – abil inimese ja looduse suhetest Põhjamaades, sh Eestis.

Taanis elav itaalia fotograaf Berti on tuntud kui aeglase fotograafia meister. Ta liigub jalgrattal mööda Põhjamaid, pildistab analooglaiformaatkaameraga ja kasutab ilmutades vaid traditsioonilisi pimikutehnikaid.

N-ö sinine näitus lisab autori loomingule uue kihi, kuna sellises vormistuses pole tema töid kunagi varem avalikult nähtud. Lisaks annab see vaatajatele võimaluse heita pilk põhjamaisele elule läbi värske ja meile nii omase sinise filtri.

Kuraatorituurile pääseb tavapiletiga. Soovitame broneerida see Fienta piletimüügikeskkonnas. Dokfoto Keskuse klubiliikmetele tasuta!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru