Tagasi

Haridusprogramm
Uudis
Publikuprogramm

HARIDUSPROGRAMM #1. DOKUMENTAALFOTOS ON MÕJU

Mis on dokumentaalfoto? Dokumentaalfoto ja pressifoto. Dokumentaalfoto ja lugude rääkimine. Kas ja kuidas võib dokumentaalfoto avada silmi ühiskonnas toimuva suhtes, võimaldada sügavamat mõistmist, suurendada empaatiat, julgustada koostööd, luua ühendusi erinevuste vahel ning innustada väljakutsetele lahendusi otsima.

Analüüs ja arutelu toimub Dokfoto Keskuses parasjagu toimuva näituse põhjal. Kuni 26. märtsini on selleks näitus SUMIMASEN – JAAPAN LÄBI EESTLASE FOTOSILMA”.

Antud näituse teemad:

Kuidas fotolood aitavad avada eri kultuure ja tavasid.
Erinevuste ja sarnasuste märkamine.
Kohtumine “teistsugustega”.
Julgus olla teistmoodi.
Viisakuse võlu ja valu.

Kasutatavad meetodid
Lühikesed teoreetilised sisendid, arutelud, analüüsid, harjutused.
Vastavalt vanuseastmele, grupi suurusele ja ajalistele võimalustele valitakse sobiv lähenemine.

Läbiviijad
Toomas Järvet, Dokfoto Keskuse asutaja ja kuraator, kelle hariduslik taust on kombinatsioon kultuuriteooriast, visuaalsest antropoloogiast, dokumentalistikast ning reklaamist ja meediast.

Kristel Laur, Dokfoto Keskuse asutaja ja kuraator, kelle taust on kombinatsioon psühholoogiast ja disainist. Kristel on tegutsenud psühholoogi ja koolitajana üle 20 aasta ning selle ajaga on ta loonud mitmekülgseid tehnikaid ja lähenemisi erinevate teemade käsitlemiseks ning analüüsimiseks.

Kestus: 60–90 minutit*

Hind: 5 € osaleja. Kahele gruppi saatvale õpetajale tasuta. Grupis on vähemalt 10 inimest. Kui grupp on väiksem, siis rakendub miinimumtasu 50 €.

Vajalik eelbroneerimine!
Lisainfo ja kontakt: Kristel Laur +372 522 2422 või kristel@dokfoto.ee

* Võimalik töötoa kestus alates 60 minutist nii noortele kui ka täiskasvanutele. Soovi korral uuri lisaks: kristel@dokfoto.ee.

 

Lisamaterjalid

Dokfotos on mõju – fotod, mis muudavad maailma

Dokfotos on mõju – fotod, mis mulle korda läksid

Dokfotos on mõju – näituse mõju

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru