Tagasi

Uudis
Publikuprogramm

PÜÜA MIND — HARIV NÄITUSETUUR

21.09.2019 kell 14:00

Kuidas kasutada “Püüa mind” näitusefotosid ja neid saatvaid lugusid inimõigustealase koolituse materjalina?
 
Soomest pärit inimõigustealane koolitaja Johanna Lampinen viib külastajaid ringkäigule galeriis ning puuetega laste ja noorte, nende perekondade ja kogukondade eripalgelisse igapäeva. Fotodesse ja lugudesse sügavuti minev õppereis uurib inimkonna, mitmekesisuse ja identiteedi universaalseid teemasid – kas oleme erinevad või sarnased? Ringkäik tutvustab pedagoogilisi viise peegeldamaks isikliku ja ühiskondliku normatiivsuse küsimust – mida peame normaalseks ja mis on need olukorrad, mil me juhuslikult või sihilikult inimesi oma kogukonnast välja jätame? Kuidas saab kunst aidata meil leida ja mõelda ühiskonnas kahesuunalisi suhtlusmudeleid?
 
Johanna Lampinen on inimõiguste ja globaalse hariduse spetsialist ning ta on uurinud võrdsuse, mitmekesisuse ja diskrimineerimise teemasid erinevatest vaatenurkadest nii Soome ühiskonnas kui ka kogu maailmas. Ta on töötanud Oulu ülikoolis klassi- ja eripedagoogika õpetajana ning õpetajakoolitajana.
 
Olles “Erilised” projekti juhtrühma liige alates selle algusest 2015 aastal, tunneb Johanna Lampinen näitusel olevate fotode taga olevaid lugusid väga hästi.

Üritus on inglise keeles ja sissepääs näituse piletiga.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru